Nawigacja

Ostatnie artykuły

Najczęściej oglądane fotki

Nowe komentarze

Newsy
od: Podbuz
dnia 25.08.2013
Przykro mi, mam na i...

Newsy
od: Ivan Tyhyy
dnia 25.07.2013
[url=http://zik.ua/u...

Newsy
od: lechu
dnia 05.07.2013
Informuję, że dzięki...

Newsy
od: lechu
dnia 01.07.2013
Przypominam, że wpła...

Newsy
od: lechu
dnia 27.06.2013
Tym razem musi się u...

Artyuły
od: tacjanna
dnia 30.12.2014
W nrze 11 "Lasu Pols...

Artyuły
od: alma
dnia 07.12.2014
W listach i wspomnie...

Artyuły
od: Boronski
dnia 06.11.2013
Dziękuję za sprawdze...

Artyuły
od: lechu
dnia 06.11.2013
Witam, niestety imie...

Artyuły
od: Boronski
dnia 03.11.2013
Dzień dobry , Czy ma...

Galerie
od: 0987
dnia 08.01.2016
W górnym rzędzie pie...

Galerie
od: 0987
dnia 08.01.2016
Poznajemy młodzienie...

Galerie
od: 0987
dnia 08.01.2016
Poznaję, nasz tato t...

Galerie
od: 0987
dnia 07.01.2016
Józef Jager poznaję...

Galerie
od: 0987
dnia 07.01.2016
Piękna fotka naszego...

[UWAGA!!!] - Pełny dostęp tylko dla zarejestrowanych

Administracja
REJESTRACJA I ZAGUBIONY LOGIN LUB HASŁO!
Pełny dostęp do wszystkich zakamarków portalu jest możliwy dopiero po dokonaniu rejestracji. Proces zakładania konta jest bardzo krótki, a co najważniejsze prosty. Wystarczy wypełnić nieskomplikowany formularz, odebrać e-mail z linkiem aktywacyjnym i cieszyć się pełnym dostępem. Tylko podanie prawidłowego e-maila gwarantuje aktywację konta. Zapraszam do rejestracji!

Jeśli natomiast login lub hasło zostało przez Państwa zagubione wystarczy wówczas skorzystać z funkcji przypominania i wypełnić specjalny formularz. W rubryce wpisujemy podany przy rejestracji adres e-mail, na który otrzymacie Państwo wiadomość z linkiem prowadzącym do utworzenia nowego hasła. Po kliknięciu w link zostanie wygenerowane nowe hasło i przesłane na Państwa skrzynkę. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek trudności proszę o kontakt e-mailowy.

[Nowości hurtowo] - Hurtowo o nowościach

Nowości
Dziś pozwolę sobie na hurtowe podsumowanie nowości w portalu, zwłaszcza, że dodałem ostatnio kilka ciekawych informacji.
Zamieściłem teksty o miejscowościach: Bystrzyca, Opaka, Smólna, Stronna i Załokieć. W dziale ,,artykuły'' zamieściłem tekst o Józefie Dietlu, lekarzu, polityku i prezydencie Krakowa pochodzącym z Podbuża oraz zapamiętany przeze mnie plan dawnego cmentarza rzymskokatolickiego w Podbużu. Zidentyfikowane osoby z wciąż istniejących grobów to: Jan Seitz, Theodor Stollowski, Ignacy Peltz, Albert Mittelstadt, Wacław i Karolina Dudowie i Klemens Dušanek. W dziale ,,galeria'' zamieściłem nowy album z fotografiami dawnego cmentarza rzymskokatolickiego w Podbużu.

[Nowy artykuł] - Pewnego razu w Podbużu - relacja z wizyty

Artykuły
Udało się! Choć od mojego jednodniowego wyjazdu do Podbuża minęły już prawie trzy miesiące, dopiero kilka dni temu postanowiłem napisać relację z wizyty w stronach moich przodków. Miało być krótko i zwięźle, a wyszło blisko 13 tys. znaków bez spacji.
Pomimo tego zachęcam do przeczytania moich wypocin. Dzień spędzony w okolicy Podbuża okazał się nie lada gratką. Piękne przyrodniczo krajobrazy w skansenowej oprawie. Idealne miejsce na urlop. Szkoda tylko, że Ukraińcy jeszcze nie nauczyli się korzystać z tego co mają. Infrastruktura turystyczna praktycznie nie istnieje. Począwszy od znaków drogowych, a skończywszy na noclegach i gastronomii. Napisany tekst p.t. "Pewnego razu w Podbużu" uzupełniłem fotografiami wykonanymi podczas pobytu. Żeby go przeczytać wystarczy wejść do działu "Artykuły" i wybrać kategorię "Teraźniejszość", a następnie kliknąć w odnośnik "Pewnego razu w Podbużu". [więcej »]

[Nowy artykuł] - Mieszkańcy Podbuża i okolicy w latach 1926-1930

Artykuły
Dziś dodałem w dziale "Artykuły" szczątkową listę nazwisk powiązanych z Bystrzycą, Opaką, Podbużem, Smólną, Stronną i Załokciem w latach 1926-1930.
Indeks ówczesnych mieszkańców powstał w oparciu o Księgi Adresowe Polski z lat 1926/27, 1928, 1929, 1930. Liczę, że uda się jeszcze uzupełnić to zestawienie w oparciu o informacje otrzymane od internautów. Dlatego zachęcam do zapoznania się z treścią tej listy. [więcej »]

[Nowa galeria] - Podbuż 2008

Galeria
Dzisiaj dodałem do galerii nowy album p.t. "Podbuż 2008". Można w nim zobaczyć zdjęcia z jednodniowej wyprawy do Podbuża, która miała miejsce 31 maja 2008 r.
Żeby obejrzeć wspomniane fotki wystarczy kliknąć w linkę ,,Galeria'' zamieszczoną w menu lub nacisnąć TUTAJ. Zachęcam Państwa jednocześnie do zamieszczania w galerii własnych fotek z wypraw do Podbuża i jego okolicy. [więcej »]

[Nowa galeria] - Podbuż na starej fotografii

Galeria
Do galerii dodałem nowy album p.t. "Podbuż na starej fotografii". Można w nim oglądać archiwalne zdjęcia dotyczące tejże miejscowości.
Żeby obejrzeć wspomniane fotki wystarczy kliknąć w linkę ,,Galeria'' zamieszczoną w menu lub nacisnąć TUTAJ. Zachęcam Państwa do zamieszczania w tej galerii własnych fotek z Podbużem i jego okolicą w tle. [więcej »]

[Nowy tekst] - O Podbużu

Podbuż
Kilka chwil temu dodałem całkiem nowy tekst o Podbużu. Jest on syntezą informacji zebranych z różnych źródeł. Proszę ten tekst traktować jeszcze roboczo. Hipotetycznie może zawierać pewne nieścisłości, które doprecyzuję już wkrótce.
Żeby przeczytać wspomniany tekst wystarczy kliknąć w linkę ,,O Podbużu'' zamieszczoną w menu lub nacisnąć TUTAJ. Zachęcam Państwa do zamieszczania na stronie własnych tekstów o Podbużu i jego okolicy. Zastrzegam jednak, że ich treść może zostać poddana redakcji. [więcej »]

Wygenerowano w sekund: 0.03
666,537 unikalne wizyty