Nawigacja

Ostatnie artykuły

Najczęściej oglądane fotki

Nowe komentarze

Newsy
od: Podbuz
dnia 25.08.2013
Przykro mi, mam na i...

Newsy
od: Ivan Tyhyy
dnia 25.07.2013
[url=http://zik.ua/u...

Newsy
od: lechu
dnia 05.07.2013
Informuję, że dzięki...

Newsy
od: lechu
dnia 01.07.2013
Przypominam, że wpła...

Newsy
od: lechu
dnia 27.06.2013
Tym razem musi się u...

Artyuły
od: Clintonagedo
dnia 19.06.2017
ďťżCapsule Hotels In...

Artyuły
od: Clintonagedo
dnia 19.06.2017
Дл&#1103...

Artyuły
od: Clintonagedo
dnia 17.06.2017
[b]ТЕ&#1...

Artyuły
od: Clintonagedo
dnia 10.06.2017
По&#1095...

Artyuły
od: Clintonagedo
dnia 09.06.2017
ИН&#1057...

Strona
od: Oksanaplano
dnia 01.02.2017
dna moczanowa atak d...

Galerie
od: 0987
dnia 08.01.2016
W górnym rzędzie pie...

Galerie
od: 0987
dnia 08.01.2016
Poznajemy młodzienie...

Galerie
od: 0987
dnia 08.01.2016
Poznaję, nasz tato t...

Galerie
od: 0987
dnia 07.01.2016
Józef Jager poznaję...

Galerie
od: 0987
dnia 07.01.2016
Piękna fotka naszego...

Pewnego razu w Podbużu


     Ostatniego dnia maja 2008 r., będąc z krótką wizytą w okolicy Ustrzyk Dolnych, postanowiliśmy zorganizować jednodniowy wypad do Podbuża. W wycieczce, prócz mnie, wziął udział mój młodszy brat, tato, a także dwóch kuzynów, dla których Podbuż, z względu na przodków, był również ważnym celem podróży.

     Na granicę w Krościenku dotarliśmy około godz. 8.30. Dołączyliśmy do ponad kilometrowej kolejki. Trzy godziny później, po dopełnieniu wszystkich formalności wymaganych przez ukraińskich pograniczników, przekroczyliśmy granicę. Niespodzianka czekała na nas około kilometra dalej. Na horyzoncie pojawił się Pan w jakimś uniformie przypominającym mundur naszych pocztowców. Okazało się, że musimy jeszcze dokonać obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego wymaganego na Ukrainie. Następnie podążyliśmy dziurawą, ale za to szeroką drogą w kierunku Sambora.
     Jechaliśmy bardzo powoli z uwagą szukając drogowskazów lub tablic z nazwami miejscowości. Na próżno. Przejeżdżaliśmy przez zadbane, ale skromne wsie, które przypominały mi Polskę 20 lat temu. Mijaliśmy furmanki z zaprzęgami konnymi i różne dziwaczne konstrukcje przypominające ciągniki. Co jakiś czas wyprzedzały nas ze znaczną prędkością bardzo leciwe samochody. Jednak okazało się, że nie jest to normą, chwilę później widzieliśmy też takie o jakich nawet nie byłbym w stanie pomarzyć.
     Sambor minęliśmy bez większych problemów, choć była chwila niepewności, gdy w centrum miasta asfaltowa ulica zmieniła się w zwykłą drogę szutrową. Następnie udaliśmy się w kierunku Podbuża. Tuż przed miejscowością Uroż już nie mogliśmy doczekać się celu podróży. To uśpiło naszą czujność i niewiele brakowało byśmy zgubili drogę. Prawidłowy kierunek pomogli obrać nam miejscowi. Mijamy Podmanasterek i przejeżdżamy przez most na Bystrzycy, a tuż za nim wyłoniła się tablica z napisem Підбуж.


     Byliśmy na miejscu. Miejscowość wyraźnie zwiększyła swój obszar. Nijak nie zgadzało się to z naszkicowanym przez mojego dziadka uproszczonym planem urbanistycznym miejscowości. Krążyliśmy po omacku. Kilka dłuższych chwil szukaliśmy jakiegoś punktu odniesienia. W końcu zza zakrętu wyłonił się zapamiętany ze starych fotografii budynek dawnego sądu grodzkiego. Od tego momentu rozpoczęło się prawdziwe zwiedzanie Podbuża.


     Odnaleźliśmy park, o którym wiele razy opowiadał mój dziadek. Cały jego obszar zaniedbany i zdewastowany. Roślinność wyglądała na nie pielęgnowaną od dziesięcioleci.


     Dawna infrastruktura to w zasadzie już tylko relikty, a może głównie wspomnienia. W centralny punkcie stał socrealistyczny pomnik. Stojąc w parku z oddali widzieliśmy budynek domu strzelca.


     Następnie podążyliśmy w kierunku dawnego kościoła rzymskokatolickiego p.w. Jana Chrzciciela. Po prawej stronie na niewielkim wzniesieniu dostrzegliśmy stary cmentarz rzymskokatolicki z ruinami kapliczki. Jednak wizytę na nim zostawiliśmy sobie na później. Skręciliśmy w prawo na główną ulicę Podbuża. Po chwili naszym oczom ukazała się poszukiwana świątynia.


     Byliśmy przy dawnym kościele. Obecnie w budynku mieści się cerkiew greckokatolicka. Obiekt już na pierwszy rzut oka wygląda inaczej niż na starych fotografiach. Zniknęła główna wieża. Dzwonnica usytuowana przed budynkiem zmieniła lokalizację i formę architektoniczną, z surowej na bardziej ozdobną. Weszliśmy do środka świątyni zastając wystrój charakterystyczny dla grekokatolików.


     Dostrzegła nas wewnątrz starsza kobieta. Podeszła do nas i zapytała, czy może nam w czymś pomóc. Mój tato nawiązał z nią konwersację i po chwili okazało się, że ona i jej rodzina znała mojego dziadka. Jej matka była jego nauczycielką. Zapytaliśmy się również o to czy w Podbużu mieszka ktoś z Polskim pochodzeniem. Okazało się, że z tym może być problem, gdyż nikt z mieszkańców oficjalnie nie przyznaje się do Polskich korzeni, a przynajmniej ta Pani takich osób nie zna. Mówiła jedynie o jakiejś bardzo leciwej kobiecie, ale ostatecznie stwierdziła, że chyba jednak nie, gdyż ta Pani zmieniła wyznanie na prawosławne. Wówczas wspomniała coś o trudnych relacjach z prawosławnymi. Dało się wyczuć, że istnieje pomiędzy grekokatolikami, a prawosławnymi jakaś forma rywalizacji. Ci pierwsi są obecnie w mniejszości, aby się przekonać wystarczy spojrzeć na wielkość świątyń. Cerkiew prawosławna już z daleka wydawał się znacznie większa. Następnie wskazała nam najkrótszą drogę na stary cmentarz rzymskokatolicki, który widzieliśmy z oddali kilka chwil wcześniej. Idąc wskazanym szlakiem, po lewej stronie, minęliśmy jeden z budynków, który rozpoznałem ze starej fotografii.


     Tuż za nim zaczynała się stosunkowo stroma polna dróżka prowadząca prosto do pozostałości cmentarza. Ruiny widzianej wcześniej kapliczki dostrzegliśmy dopiero po minięciu ostatniego domu.


     Żeby do niej dojść musieliśmy pokonać kilkadziesiąt metrów idąc skrawkiem nie zaoranej miedzy, mijając po prawej stronie kartoflisko. Cmentarz usytuowany był na wzniesieniu, nieco ponad miejscowością. W dole było widać całą panoramę Podbuża z Szepetnikiem i Magurą na horyzoncie. Widok był niesamowity.


     Zbliżyliśmy się do zniszczonego drewnianego płotu otaczającego cmentarz. Ujrzeliśmy widok zbliżony do tego, który niejednokrotnie widywałem na starych poniemieckich cmentarzach na Dolnym Śląsku. Zrośnięty krzakami i trawą po pas. Tylko gdzieniegdzie wyłaniały się pozostałości mogił. Centralny punkt to ruiny kapliczki.


     Już na pierwszy rzut oka można było stwierdzić, że zdecydowana większość grobów nie istnieje. Doliczyliśmy się zaledwie 10 mogił i dwa grobowce. Szukaliśmy miejsca pochówku najstarszego brata mojego dziadka, który został zabity w niewyjaśnionych okolicznościach w okolicy Opaki. Niestety odnalezienie miejsca jego pochówku okazało się niemożliwe. Wielce prawdopodobne jest to, że obecny obszar cmentarza jest znacznie mniejszy niż to było przed wojną. Jego kształt nie zgadzał się ze szkicem wykonanym przez mojego dziadka. Dlatego nasze poszukiwania były wyjątkowo trudne. Udało się nam jedynie udokumentować na fotografiach zachowane mogiły.


     Wśród tych, z których udało się odczytać personalia były następujące osoby: Ignacy Peltz, Paweł (nazwisko nieczytelne), Wacław i Karolina Duda, Klemens Dušanek, Jan Seitz, Theodor Stollowski i Albert Mittelstadt. Wiele nagrobków zapewne było pokrytych ziemią. Jednak gruba warstwa korzeni i trawy uniemożliwiła nam odnalezienie kolejnych grobów. Uznaliśmy, że bez cięższych narzędzi nic tu nie zdziałamy. Wizyta na cmentarzu uzmysłowiła mi, że ślady po naszych przodkach zaczynają stawać się mglistą historią. Może właśnie nadszedł czas do działania, aby powstrzymać ten proces. Pomyślałem, że może warto w niedalekiej przyszłości zorganizować wyprawę w celu przeprowadzenia podstawowych prac porządkowych na cmentarzu, a przy okazji dokonać inwentaryzacji wszystkich mogił. Stan aktualny ma związek oczywiście ze zmianą struktury wyznaniowej na tym terenie. Parafia rzymskokatolicka w Podbużu została zlikwidowana w 1945 r. Miało to oczywisty związek z działaniami wojennymi, czyli utratą życia lub koniecznością emigracji tej grupy wyznaniowej. Dodatkowo można również powiązać to ze śmiercią ostatniego proboszcza ks. Ignacego Popkiewicza, który zmarł na przełomie lat 1944/1945.
     Wróciliśmy z powrotem do świątyni greckokatolickiej, gdzie wciąż czekała na nas kobieta, którą wcześniej spotkaliśmy. Na koniec udało się nam ustalić, że obecnie w Podbużu prawdopodobnie nie ma już wyznawców religii rzymskokatolickiej, a przynajmniej nikt o nich nie słyszał. Choć temat wciąż nie dawał mi spokoju postanowiliśmy już dalej go nie drążyć zważywszy na ograniczenia czasowe i konieczność narzucenia większego tempa zwiedzania. Pożegnaliśmy się dziękując za okazaną pomoc.
     Następnie podążyliśmy w okolicę cerkwi prawosławnej. Obiekt obejrzeliśmy jedynie z zewnątrz. Wyjątkowo zadbany, ale bez zbytniego przepychu znanego z rosyjskich cerkwi. Stamtąd ruszyliśmy pod budynek dawnej szkoły.
     Po drodze brat podszedł do dwóch kobiet w średnim wieku, ubranych w bardzo schludną odzież w kolorze czarnym, które się nam przyglądały idąc drugą stroną ulicy. Okazało się, że wracają z pogrzebu. Wyjaśniliśmy również kwestię dlaczego we wszystkich miejscowościach, które mijaliśmy prawie wszystkie młode dziewczęta ubrane były bardzo odświętnie. Okazało się, że na Ukrainie jest to ostatni dzień roku szkolnego i zaczynają się wakacje. Napotkanym Paniom opowiedzieliśmy skąd nasza wizyta w Podbużu. Okazało się, że turyści bardzo rzadko przyjeżdżają w te strony. Dlatego nasza obecność wzbudzała powszechne zainteresowanie. Obie Panie zaprowadziły nas do najstarszych mieszkańców Podbuża z nadzieją, że rozpoznają kogokolwiek na fotografiach, które ze sobą przywieźliśmy. Wizyta u seniorów nie przyniosła oczekiwanego rezultatu. Postacie na zdjęciach nie zostały rozpoznane, choć niektóre nazwiska wymieniane przez nas były im znane. Usłyszeliśmy jedynie kilka informacji na temat powojennych losów miejsc uwidocznionych na fotografiach. Najważniejsza z nich to historia tzw. Zarębanego lub inaczej Zarubanego, leśniczówki położonej tuż za lasem i górą Rubany, w której mieszkali przez jakiś czas moi przodkowie. Dziś podobno znajduje się tam jakiś ekskluzywny pensjonat. Naocznie jednak nie udało nam się tego sprawdzić.
     Jedna z Pań zaoferowała, że może zaprowadzić nas nad wodospady usytuowane przy drodze na Szepetnik. Z radością przystaliśmy na tą propozycję, zwłaszcza, że wiele razy opowiadał o nich mój dziadek. Szliśmy w ich stronę rozmawiając o dawnym Podbużu i w pewnej chwili okazało się że ojciec tej Pani uczył się zawodu szewca u brata mojego pradziadka. Zaprowadziła nas pod dom w którym mieszkał ów brat. Kawałek dalej skręciliśmy w lewo i szliśmy polną drogą aż do samej rzeki Bystrzycy. Tuż obok brodu stał wąski mostek, zbudowany już w czasach powojennych. Przeszliśmy na drugą stronę rzeki i tam ujrzeliśmy płynący z góry potok. Równolegle biegnąca droga zaprowadziła nas do pierwszego wodospadu.


     Obok niego została wybudowana chrzcielnica, w której obecnie odbywają się obrzędy chrztu świętego, przy użyciu wody płynącej z potoku. Ktoś z naszej grupy poszedł kawałek dalej i wrócił z informacją, że kolejny wodospad jest znacznie oddalony. Ustaliliśmy wówczas, że trzeba wracać, skoro zamierzamy odwiedzić jeszcze Załokieć, Smólną i Stronną.
     Wracając po samochód zaparkowany pod domem naszej przewodniczki otrzymaliśmy kolejną propozycję – kobieta zaprosiła nas na szklankę wody i coś do zjedzenia. Wszyscy odczuwaliśmy głód, zwłaszcza, że zbliżała się godzina 16.00, dlatego zaproszenie zostało gremialnie przyjęte. Ugoszczono nas z wielką serdecznością - „czym chata bogata”. Skosztowaliśmy różne rodzaje domowych przetworów, a w dodatku woda okazała się prawdziwą swojską gorzałką. Mąż kobiety, który dołączył do nas podczas posiłku, nie chciał słyszeć, że bardzo nam się spieszy i musimy jechać dalej. Powiedział, że gość może wstać od stołu dopiero po piątym kieliszku. Jak rzekł gospodarz, tak też i się stało. Taryfę ulgową miał tylko kierowca, który został zwolniony z tego obowiązku.
     Parę minut przed 17.00 byliśmy już w drodze do Załokcia. W przydrożnym wiejskim sklepie, w południowym końcu Podbuża, zrobiliśmy drobne zakupy. Ekspedientka powiedziała nam, że w tym budynku przed wojną mieszkali Polacy, a ona sama często bywa w Polsce. Kawałek dalej tuż przed Załokciem zauważyliśmy mały cmentarz, przy którym zrobiliśmy krótki postój. Liczyliśmy, że to może na nim znajdują się groby naszych przodków, czyli moich prapradziadków. Mogiły były z różnych okresów, jednak nikogo z rodziny nie znaleźliśmy. Dodatkowo kilka podniszczonych pomników nie posiadało tabliczek z nazwiskami pochowanych. Chwilę później byliśmy w Załokciu. Przy wjeździe nie było tabliczki z nazwą miejscowości. Dopiero murowany przystanek autobusowy z dużym napisem Залокоть potwierdził, że jesteśmy we właściwym miejscu. Wieś okazał się dość sporą osadą, do której prowadziła od Podbuża polna, ale stosunkowo szeroka droga. Domy usytuowane były po obu jej stronach. Przy przystanku autobusowym było rozwidlenie drogi, w lewo na Bystrzycę, w prawo na Smólną.
     Kilkanaście minut później dotarliśmy do Smólnej. Przy starym ciężarowym samochodzie stała grupka mężczyzn ubranych trochę jakby odświętnej. Raczyli się gorzałką. Zatrzymaliśmy się przy nich, aby zapytać o dawnych mieszkańców tej miejscowości oraz o stare okoliczne cmentarze. Nie dowiedzieliśmy się zbyt wiele, choć jeden z mężczyzn przyznał, że zna nasze nazwisko, gdyż wywodzi się z tej rodziny. Mówił, że nasi przodkowie mieszkali w leśniczówce, która usytuowana była za leśnym wzgórzem na płn.-wsch. od miejsca w którym staliśmy. Z wcześniejszych relacji mojego dziadka wynikało, że zdecydowana większość naszych przodków była leśnikami, co potwierdzały również dokumenty. Wskazywana lokalizacja leśniczówki również zgadała się z wersją dziadka. Jednak trudno było mi zweryfikować, czy rzeczywiście mamy wspólne korzenie. W międzyczasie Panowie poczęstowali nas gorzałką. Chwilę później wyjaśniło się dlaczego mężczyźni stali przy samochodzie w schludnych ubraniach. Kilkadziesiąt metrów dalej stał budynek świetlicy, w którym odbywała się zabawa taneczna na zakończenie roku szkolnego, w której brały udział córki kilku z nich. Jeden z mężczyzn koniecznie chciał byśmy zobaczyli jak bawi się młodzież w Smólnej. Na wizytę w świetlicy skusiłem się tylko ja. Wprowadził mnie do sali, w której gromada dziewcząt ubrana w suknie balowe tańczyła do granej przez kilkuosobowy zespół muzyki. Jej dźwięki przypominały nasze „discopolo”. Po wykonaniu kilku fotografii dołączyłem do moich towarzyszy podróży.
     Parę minut przed godz. 19 byliśmy już w drodze powrotnej do Podbuża. Jechaliśmy z nadzieją, że zdążymy przed zmrokiem odwiedzić jeszcze Stronną. Po drodze zatrzymaliśmy się jeszcze na chwilkę w tym samym co wcześniej wiejskim sklepie, aby uzupełnić prowiant. Kupiłem w nim zgrzewkę wody mineralnej z Podbuża z lokalnej rozlewni i pojechaliśmy dalej. Przy dawnej szkole zwróciliśmy uwagę, że zaczyna się ściemniać.


     Gdy dojechaliśmy do drogi prowadzącej do Stronnej było już zbyt ciemno, aby jechać dalej. Kuzyn, który całą drogę kierował samochodem, pomógł podjąć nam decyzję. Przyznał, że zaczyna dopadać go zmęczenie. Dlatego postanowiliśmy zakończyć na tym naszą wizytę w Podbużu. Ruszyliśmy w kierunku granicy. Droga nie była zbyt daleka, jednak moc wrażeń, jakich doświadczyliśmy tego dnia, przełożyła się na znaczne zmęczenie. Granicę przekroczyliśmy parę minut po północy.
     Jednodniowa wycieczka okazała się rewelacyjnym przeżyciem. Warto było odwiedzić miejsca, w których mieszkali moi przodkowie przez ponad 80 lat, po przybyciu w II poł. XIX w. z Czech. Szkoda, że nie udało nam się odwiedzić wszystkich zaplanowanych miejsc. Chociaż z drugiej strony może to i dobrze, przynajmniej jest pretekst do kolejnej wizyty.


Poleć ten artykuł
Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
URL:
BBcode:
HTML:
Facebook - Lubię To:


Komentarze

308 #41 Clintonagedo
dnia 09.06.2017 17:51:35
Помимо клинического литолитического эффекта, Роватинекс обладает свойством останавливать увеличение размеров камней в почках и мочевыводящих путях Также препарат профилактирует образование камней при наличии предрасполагающих факторов, таких, как уже имеющийся в почках песок Данное профилактическое действие обусловлено повышением концентрации глюкуроновой кислоты и защитных коллоидов в моче.
Большого количества противопоказаний к применению крема Тинедол инструкция не накладывает Но врачи перестраховываются и не советуют его применять детям, беременным, кормящим и пациентам, имеющим серьезные заболевания по части дерматологии и онкологии.
Франция - 39 EUR.
Существует ошибочное мнение, что появление грибка на ногтях и коже стоп является всего лишь эстетической проблемой, которую в большинстве случаев связывают с возрастными изменениями в организме или травмой ногтя.
Препарат следует наносить, находясь дома, поскольку это позволит полностью расслабиться и произвести процедуру с максимальным комфортом.
нейтрализует неприятный запах и останавливает воспаление, не давая ему дальше распространяться.
Я прямо сейчас прохожу курс лечения мазью, сегодня 17-й день Что сказать, неспроста его Елена Малышева посоветовала Уж сколько я измучалась со своим грибком, чуть до отравления дело не дошло Сейчас ноготочки чистенькие и гладенькие Вот, даже фотки прилагаю.
Максимальна разова доза розраховується у міліграмах лідокаїну гідрохлориду на кілограм маси тіла 2,9 мг лідокаїну гідрохлориду кг маси тіла.
Мне Tinedol действительно помог избавится от грибка, который меня уже просто выводил из себя Хорошее средство.
Тщательно очистите ноги от грязи и ороговевшего слоя примите ванну, устройте пилинг.


Официальный сайт: http://tinedol.1stbest.info/
308 #42 Clintonagedo
dnia 09.06.2017 18:22:18
ИНСТРУКЦИЯ по медицинскому применению препарата.
Курс лечения препаратом Tinedol позволяет ПОЛНОСТЬЮ очистить стопы и ногти от грибка Что является свидетельством высокой эффективности препарата Две группы по 100 человек в каждой в одной были люди, имеющие грибок ногтей различной степени, в другой грибок стопы, также различной степени поражения наносили тонким слоем на всю стопу крем Tinedol.
4 9 Администрация имеет право, без объяснения причин ограничить, блокировать доступ Пользователя в т ч незарегистрированного на сайт, с частичным, или полным удалением информации, что была размещена Пользователем на сайте.
Мы узнали о терапевтических возможностях крема Тинедол от грибка на ногах, а также познакомились с отзывами специалистов, ценой и аналогами Выясним, какие оценки дают препарату рядовые потребители.
Крем эффективно уменьшает потоотделение, благодаря чему микроорганизмы не смогут размножаться с прежней скоростью, так как среда для их жизни станет довольно неблагоприятной Активные компоненты мази очень быстро достигают очага инфекции и уничтожают все без остатка микроорганизмы, провоцирующие ее развитие Ваша кожа уже после первого применения станет более здоровой, а через несколько недель на ней не останется никаких признаков недавней болезни Tinedol крем от грибка заживит раны и поспособствует регенерации кожи, в результате чего структура кожи будет полностью восстановлена.
Рекомендації з дозування для пацієнтів групи ризику.
Кирилл, 38 лет Привычка посещать баню по выходным обернулась для меня неприятностью Полгода жил с грибком, пока не узнал про эту мазь Подумать только, и месяца не прошло с того момента, как я начал ее использовать, а грибок уже исчез.
Крем от грибка Tinedol отзывы, цена, где купить.
Почему люди выбирают Tinedol.
Растительное масло Антисептик и смягчитель Обладает смягчающим и противовоспалительным свойствами Используется в составе лечебных и косметических средств для устранения сухости кожи и заживления трещин.


Официальный сайт: http://tinedol.1stbest.info/
308 #43 Clintonagedo
dnia 10.06.2017 11:41:23
Почти каждая гостиная в наших домах оборудована мебельной стенкой. Это очень практичное решение для оформления комнаты, разнообразные стенки в Москве позволяют решить несколько задач: создать уют, обрести индивидуальность в оформлении интерьера, спрятать множество вещей.
Существуют различные по типу исполнения стенки, цены на которые зависят от материала изготовления, размеров мебели, фурнитуры. Классический вариант - мебель, закрывающая всю стену, остается популярной вот уже несколько поколений. В комплект входят различные шкафы, тумбочки, полки. Разновидность классической стенки - угловой вариант мебели, занимает мало места в комнате. Очень часто такая мебель производится с ограниченным количеством отделений для одежды.
Удобное решение для квартиры - модульная мебельная стенка, купить которую лучше всего для помещений с небольшими размерами. Благодаря модульной системе владелец имеет возможность самостоятельного выбора отдельных элементов мебели. Также для небольших комнат можно приобрести встроенную стенку, которая позволит сэкономить пространство. Зеркальные вставки на шкафах помогут зрительно увеличить размеры комнаты.


Официальный сайт: http://pronews24.ru/
308 #44 Clintonagedo
dnia 17.06.2017 15:49:08
ТЕХНОЛОГИЯ SlimCELL НЕ ОСТАВИТ ЖИРУ НИ ЕДИНОГО ШАНСА!
За счет жидкой формулы концентрат активных веществ проникает вглубь клеток белого и бурого жира, агрессивно воздействуя на их основное содержимое - триглицериды жирных кислот.

В клетках запускается "энергетическая печка" по переработке запасов, благодаря чему ЖИР ГОРИТ даже тогда, когда вы находитесь в состоянии покоя: спите, работаете, отдыхаете и даже едите!

ЭТО САМОЕ ЭФФЕКТИВНОЕ И БЕЗОПАСНОЕ ПОХУДЕНИЕ!

Официальный сайт: http://slim.bestsky.info
308 #45 Clintonagedo
dnia 19.06.2017 03:25:48
Для того, чтобы выбрать мебель для гостиной, нужно определить площадь комнаты, проанализировать возможные варианты расстановки предметов интерьера, подобрать стиль и общее направление в оформлении. Современные гостиные в своей обстановке обычно содержат классический набор мебели: стенку, небольшой столик, мягкую мебель. Стенки в гостиной - не просто дань моде, а необходимый и полезный элемент. Благодаря множеству ящичков и шкафчиков разных размеров в них можно хранить невообразимое множество вещей. В некоторых стенках предусмотрена ниша для установки телевизора, что позволяет экономить место в небольших комнатах.
Когда-то стенки для гостиных были массивными и громоздкими. С развитием дизайнерского искусства современные модели приобрели легкость и изящество, интересные и порой неожиданные формы и сочетания. Иногда это ассимметричные конструкции, привлекающие внимание необычным дизайнерским решением. Они не оставят равнодушными любителей оригинальных идей, желающих идти в ногу со временем.
Столик для гостиной обычно выбирают небольших размеров, он придаст гостиной завершенный вид, сделает более удобным и комфортным пребывание в комнате.


Официальный сайт: http://imp-mebeli.ru

http://pronews24.ru/
308 #46 Clintonagedo
dnia 19.06.2017 08:00:14
ďťżCapsule Hotels In Japan

What is a capsule hotel?
A capsule hotel can be described as a hotel system that provides densely populated accommodation which contains rooms of a relatively standardized size based on modular plastic or fibreglass sleeping quarters. Other than your own room, all other facilities are shared.

History
Although capsule hotels are quintessentially Japanese, the first capsule hotel was only built in 1979 by a chap in Osaka by the name of Kisho Kurokawa. The rates were a bit lower back then at about 1,600 yen. Capsule hotels are a uniquely Japanese phenomenom not only because of space restrictions but because Japan is still a relatively safe country and such a facility would be unthinkable in many other countries.

It wasn't until 1985, when the Tsukuba Science Expo was held, that capsule hotels became well known in Japan. There wasn't enough room to accommodate everyone so the organisers decided to make capsule hotels so everyone could enjoy the expo and stay overnight. This became big news when reported on Japanese televsion, and since then capsule hotels have become part of the Japanese vocabulary. The first reported capsule hotel in Tokyo was Green Plaza Shinjuku, located in the red light district of Kabukicho. The Green Plaza is also the biggest capsule hotel in Tokyo with 630 rooms.

How to use a capsule hotel
Most capsule hotels do not have a key to the room so you need to place your valuables in a separate locker. You have to share the bathroom, rest room and bath with everyone else (most capsule hotels have a sauna included). Most of the basics are provided and they have a communal bath which you share with other clientelle. Many capsule hotels have a large bath called a 'Rotenburo' which means 'open air bath' where you can relax under the open sky.

When you enter you have to take off your shoes, put them in a shoe locker and lock it with the key which is provided. You then give the shoe locker key to the reception staff and they provide you with another key for a small clothes locker. At this point they give you a description of how their system works. There is usually a Yukata, bath towel and a small hand towel in the locker in which you place your belongings. After you do this you can then go to your room.

You can watch a small television while lying down (usually around 8 inches). In fact, the capsule hotels are so compact that it is possible to operate the lights, air conditioning, TV, radio and Alarm Clock from the bed without having to move. One negative aspect of Capsule Hotels is that they are not sound proof, so it is possible to hear the person next to you snoring (earplugs are recommended).

Most capsule hotels have a two-tiered system so each room has two capsule rooms - one on top and one on the bottom. The people at the front tell you whether you are on the top or bottom one and you can access the top bunk rooms via the stairs provided. For those over about 190cm, you have to bend your legs slightly when you go to bed. For those who are a little overweight there usually isn't a problem with the width.

Location
Most capsule hotels are found in central city areas where it is common for people to miss the last train or bus. Nearly all capsule hotels are within walking distance of a station.

Reservations
Although many people use capsule hotels because they miss the last train home, it is possilbe to make reservations via the internet or by phone.

Conditions
Many of the capsule hotels only accept men, but there are some which are exclusive to women. In terms of time restrictions, most places have a check in time of 17:00 and check out time of 10:00am. Depending on the type of capsule hotel, you are required to return to the hotel by 02:00, but others are 24 hours.

Although most capsule hotels require you to stay a night, there are some which allow you to use facilities for a shorter period of time if you just want to take a break. For example, at Capsule Inn Akihabara they allow you to take a shower for 500 yen or sleep/rest for 3 hours for 1,200 yen or 7 hours for 2,500 yen. Some places have restrictions on how many nights you can stay, so if you are looking to stay for a period of more than 2 nights you should check their conditions before booking.

Capsule Hotels are thought to be men only domains, but there are many places available where women can stay. Some are exclusive to women and some allow both men and women to stay in the same complex, although the accommodation areas and bathing are separated.

At most capsule hotels you can not take your own food or drink into the capsule hotels and you must be over 18.

Recent trends
Although foreigners describe capsule hotels as 'Coffin hotels', in many cases this is an unfair description. Some of the more recent capsule hotels have internet access, a key for your room, private videos (such as Hotel Dandy in Ueno) and a private shower room. They also have cabin types which have a chair and table. More recently, double-bed capsule hotels have been introduced where you are allowed two people to a room. In many of the new establishments, on the top floor they have an open sauna (rotenburo) and a separate massage room. In particular, some of the women only capsule hotels are quite extravagant with high quality spas.

Alternative accommodation
If you are looking for something even cheaper than a capsule hotel (although possibly not quite as comfortable), other alternatives are Kenkou (health) land or Manga Kissatens.


http://hceap.info/hotel/compare-air-flight-prices.php
http://hceap.info/hotel/free-tickets-for-ipl-2017-highlights-full.php
http://hceap.info/hotel/how-to-buy-student-tickets-on-fandango-coupons-buy.php
http://hceap.info/hotel/key-west-hotels-on-the-beach-marriott.php
http://hceap.info/hotel/book-a-hotel-near-medieval-times.php
http://hceap.info/hotel/american-airlines-tickets-to-mexico-city.php
http://hceap.info/hotel/buy-tickets-for-ipl-2017-mohali-district-court.php
http://hceap.info/hotel/how-to-cancel-tickets-bought-on-fandangonow-activate-youtube.php
http://hceap.info/hotel/cheap-hotels-in-goa-near-airport.php
http://hceap.info/hotel/day-pass-prices-for-disneyland-paris.php
http://hceap.info/hotel/cheap-hotel-packages-melbourne.php
http://hceap.info/hotel/amc-ticket-prices-for-adults.php
http://hceap.info/hotel/best-places-to-buy-universal-tickets-in-orlando.php
http://hceap.info/hotel/cheapest-hotels-in-goa-near-beach.php
http://hceap.info/hotel/hotel-cheap-london-paddington.php
http://hceap.info/hotel/how-to-return-tickets-bought-on-fandangonowfiretv.php
http://hceap.info/hotel/cheap-tickets-sports-uk-&-ireland-yahoo-sports.php
http://hceap.info/hotel/how-to-buy-tickets-on-ticketmaster-fast-ticket-movie.php
http://hceap.info/hotel/las-vegas-hotels-cheapest.php
http://hceap.info/hotel/where-to-buy-tickets-for-monster-jam-in-el-paso-tx.php

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 25% [1 głos]
Bardzo dobre Bardzo dobre 75% [3 głosy]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]
Wygenerowano w sekund: 0.11
568,217 unikalne wizyty